PAULINA WĄDRZYK
prezes Stowarzyszenia Auschwitz Memento. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Amator filmu i fotografii. Współautorka wystaw i publikacji związanych z II Wojną Światową. Działaczka społeczna od 2002 roku, związana ze stowarzyszeniami kombatanckimi, mniejszości narodowych i fundacją działającą na rzecz chorych dzieci. Kierownik produkcji w filmie "Pamięć. Tajemnice lasów Piaśnicy".
BOGDAN WASZTYL
dziennikarz, publicysta "Dziennika Polskiego" (1990-2006), redaktor naczelny miesięcznika "Dialog-Pheniben" (2006-2008), dyrektor i redaktor naczelny TVP Kraków (2009-2010), trzykrotny zdobywca Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, tzw. polskiego Pulitzera, laureat Nagrody Pro Publico Bono, laureat Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i wielu innych nagród dziennikarskich. Współautor kilku książek, redaktor i wydawca m.in. książek "Kto ratuje jedno życie", "Ochotnik do Auschwitz", "Chorzowianie w KL Auschwitz", "Za wiarę", współautor filmów dokumentalnych "Wśród koszmarnej zbrodni", "Siostrzyczka", "Listonosz", "Pamięć. Tajemnice lasów Piśnicy". Autor projektów "Oświęcimska Dekada 1938 – 1948", "Póki żyjemy...", "Auschwitz.Blisko domu" oraz "Auschwitz.Memento".
MIROSŁAW KRZYSZKOWSKI
od wielu lat pracuje jako redaktor dla znanych polskich wydawnictw. Zajmuje się także reklamą, projektuje okładki książek, foldery, multimedia i grafikę do stron internetowych. Dla potrzeb swoich projektów fotografuje i realizuje reklamowe klipy filmowe. Prowadził swoje wydawnictwo i jest także autorem książek dla dzieci i dorosłych ("Góra Skarbów"; "Opowieść o świętym Mikołaju, czyli kim był naprawdę"; "O spóźnionym Aniołku, czyli skąd się wzięła Gwiazdka"; "Okulary szczęścia"; "Droga krzyżowa wątpiącego"). Od paru lat zajmuje się także filmem dokumentalnym. Wyprodukował i zrealizował takie dokumenty, jak "Moja ikona" , „ Być”. Filmy te miały emisje na antenie TVP i innych stacji telewizyjnych. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Auschwitz Memento realizował takie dokumenty, jak "Siostrzyczka" czy "Listonosz", które także znane są widzom Telewizji Polskiej.
DARIUSZ WALUSIAK
Dariusz Walusiak - historyk, rezyser, scenarzysta, w latach 80. związany z pismami podziemnymi NZS. Właściciel firmy DAW Production zajmujacej się produkcją filmową. Autor około piećdziesięciu reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce kresowej i historycznej, prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w kraju i zagranicą. Wspólpracownik krakowskiej Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego, z którą w ostatnim czasie tworzy internetową telewizję historyczną www.itvnaszahistoria.pl
ZBIGNIEW KLIMA
członek zarządu stowarzyszenia "Auschwitz Memento", doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczyciel akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu, autor kilku publikacji naukowych, a także wielu artykułów prasowych. Opiekun naukowy Koła Naukowego Myśli Społeczno-politycznej działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu. Współorganizator wielu konferencji popularnonaukowych oraz wydarzeń kulturalnych tamże. Członek Amatorskiego Klubu Filmowego "Chemik", gdzie wyreżyserował wiele filmów dokumentalnych oraz występował w filmach jako aktor – amator.
PIOTR STRUCZYK L.F.
filolog-romanista, realizator filmowy wywodzący się z Amatorskiego Klubu Filmowego "Chemik" w Oświęcimiu, zdobywca kilkudziesięciu nagród filmowych. Tworzył programy informacyjne dla Telewizji Lokalnej Oświęcim TVO, współpracuje z TVP Kraków. Aktualnie działa w mediach internetowych.
Anna Niedziela-Rosak
Anna Niedziela-Rosak - absolwentka Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, studia językowe w PWSZ w Oświęcimiu. Miłośniczka gór, pieszych wędrówek i rowera.
Wojciech Szatkowski
ur. 1966 r., narciarz, historyk, absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego. Pasjonat historii narciarstwa, autor 11 publikacji książkowych i ponad 1500 art. o tematyce narciarskiej. Zorganizował ok. 20 wystaw poświęconych historii narciarstwa w Polsce i na świecie. Uczestnik wielu konferencji poświęconych dziejom narciarstwa w kraju i za granicą. Konsultant ponad 30 filmów o historii Zakopanego. Dziennikarz sportowy: „Dziennik Polski”, www.watra.pl, www.skijumping.pl. Przewodnik tatrzański III klasy. Uprawia narciarstwo wysokogórskie (od 1984 r.) W Tatrach dokonał w sumie ok. 450 różnych zjazdów narciarskich, zarówno w Tatrach Zachodnich, jak i Wysokich. Jeździł na nartach także w innych górach. W 2000 r. był, z Janem Trzebunią i Andrzejem Marciniakiem, pomysłodawcą i organizatorem międzynarodowych zawodów w ski-alpinizmie, Pucharu SN PTT im. Józefa Oppenheima. Dyrektor zawodów KW Zakopane w ski-alpinizmie.